Yalova Reklam Yalova Reklam Yalova Reklam Yalova Reklam
Totem Tabela

 

Totem tabela açık alanlarda, şehirlerarası yollarda ve cadde kenarlarında kullanılan; uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen bir reklam uygulamasıdır. Özellikle ışıklı olarak kullanılan bu tabelalar uzun bir direk üzerine kurulmuş çok büyük ölçülerde tabelalardır. Genellikle kurulacağı yere beton dökülür ve çelik borular üzerine oturtularak yapılır. Totem tabelanın yüksekliği, yola yakın olması ve uzak mesafelerden görülebilmesi diğer tabela türlerine göre daha fazla fark edilme avantajı sağlar.

 

Genellikle bu tabelaların yerden yükseklikleri 3-4 metredir. Tasarım fikri tamamlandıktan sonra grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanan grafiği alüminyum tabaklara geçirmek için bilgisayar sistemli lazer ve CNC gibi metal kesiciler kullanılır. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirildikten sonra uygulamaya hazır hale gelir.

 

Totem tabelaların kendi içinde çeşitleri vardır. En çok kullanılanlar arasında ışıklı ve ışıksız tabelalar yer alır. Bu tabelaların maliyeti kısa vadede fazla görünse de uzun vadede oldukça karlı uygulamalardır.